F104768. Smycken och klocka

Halskedja singapore med ett hänge
18K
Längd 50 cm (utfälld)
Längd 25 cm (stängd)

Löst hänge
18K
Utsmyckad med okända röda och vita stenar
Längd cirka 2 cm lång

2 identiska par örhängen creoler
18K
Bredd 1,5 cm

1 par örhängen creoler i mindre storlek
18K
Bredd cirka 1 cm

Totalvikt för alla smycken 5 gram

Klocka med boett i 18K
Märkt Sully Special
Färg guld
Färg urtavla vit
Mått urtavla 28 mm
Boett ovansida 31 mm
Boett undersida 30 mm
Storlek utfälld 21,5 cm
Vikt 65,2 gram

Iakttagna brister:
Endast boetten är i 18K guld
Underdelen av boetten sitter löst
Glaset på boetten sitter löst
Repor, märken och smuts förekommer
Visarna rör sig inte vilket indikerar att batteriet inte fungerar
Har inte gått att stänga igen armbandet på klockan

För detta objekt erbjuds frakt till en kostnad av 375 kronor. Skickas som Rek Extra med Postnord. Objektet skickas efter ordinarie utlämningsdag.

Vi säljer all egendom i befintligt skick. Vi lämnar inte några garantier om funktion, ursprung, kvalitet eller äkthet. För att du ska känna dig trygg är det viktigt att du noga undersöker det du vill lägga bud på. Vid en exekutiv försäljning har du inte någon ångerrätt eller möjlighet att häva köpet.

Varunr F104768

Auktion avslutad!
22 April 2026 10:05

Klubbslag16 00 SEK17 00 SEK18 00 SEK19 00 SEK20 00 SEK 12 500 SEK13 00 SEK14 00 SEK15 00 SEK16 00 SEK

Utrop 13000 SEK

Budgivning

12 500 SEK2026-04-22 09:15
12 250 SEK2026-04-22 10:03
10 750 SEK2026-04-15 22:40
10 500 SEK Startpris

Webauktion

Avslutad

Information

Visning

Sker måndagen den 20 april mellan 10:30 och 11:00 på Nygatan 1, Södertälje.

Utlämning

Sker måndagen den 27 april mellan 10:30 och 11:00 på Nygatan 1, Södertälje.

Avgifter

Inga avgifter tillkommer!

Övrig information

• Enligt lag ska ett fordon som är i trafik vara försäkrat. Du som köper ett fordon genom oss blir ansvarig för fordonets trafikförsäkring direkt när du vunnit auktionen. Kontakta därför ditt försäkringsbolag och teckna en trafikförsäkring.

• Observera betalning kan endast ske med kort eller swish. Du kan inte betala ditt köp med kontanter, American Express och Diners Club.

• För att registrera dig som kund måste du ha ett svenskt person- eller organisationsnummer. Vid ägarbyte av fordon krävs ett Svenskt personnummer/organisationsnummer och Svensk adress.

• Reglerna i distansavtalslagen gäller inte när du handlar av oss.

• Det vi säljer via nätauktion kan du bara lämna bud på via vår auktionssajt. Dina bud är bindande och vi avgör om ett bud kan godtas.

• Du ska betala det du köpt inom två dagar. Var och när du sedan kan hämta ut det står i annonsen. Om du hämtar egendomen senare kan det tillkomma en kostnad för magasinering. Om egendomen inte hämtas så skrotas den, även om du har betalat. Först får du dock en påminnelse om att hämta ut egendomen.

• Fraktkostnad ingår inte i budet utan betalas av dig som vunnit budgivningen. Kronofogden erbjuder ingen försäkring. All frakt sker på köparens risk.

• För att ingen ska tvivla på vår opartiskhet får ingen anställd vid Kronofogden köpa egendom vid exekutiv försäljning.

• Att någon har överklagat ett beslut påverkar inte omedelbart försäljningen. Däremot kan domstolsbeslut i vissa fall påverka dig som köpare. Det är framförallt på två sätt: domstolsbeslut om hävning och domstolsbeslut om inhibition.

FULLSTÄNDIGA VILLKOR

RÄTTSINFORMATION

Betaltjänst

Nu kan du även betala våra fakturor med bla kortbetalning direkt här på nätet. Logga in på "Mina sidor" för mer information.